JAK OTRZYMAĆ PREPARATY Z KITU PSZCZELEGO

Krople propolisowe. Kit pszczeli nie rozpuszcza się w wodzie, lecz w spirytusie, eterze i innych rozpuszczalnikach organicznych. Do codziennego użytku najczęściej stosujemy 10-procentowy roztwór: 5 dag kitu rozdrabniamy w palcach, a nawet lekko rozcieramy w moż- dzieżu, wsypujemy do półlitrowej butelki i zalewamy do pełna 95- procentowym spirytusem. Zielarze zalecają czasami roztwór 20- procentowy – wtedy do półlitrowej butelki wsypujemy dwa razy więcej, czyli 10 dag kitu. Najlepiej jeśli butelka jest z ciemnego szkła, jeśli z jasnego – trzymamy ją koniecznie w zaciemnieniu. Roztwór spirytusowy kitu można stosować po 10 -14 dniach, ale w tym czasie należy dwa razy dziennie wstrząsać go, a po każdym wstrząśnięciu możemy obserwować, jak na dno butelki spadają różnego rodzaju mechaniczne domieszki i szarobiałe płatki wosku, nad nimi klaruje się początkowo żółty, po kilku dniach zielony, a po kilkunastu najczęściej brunatnobrązowy przezroczysty płyn, który ostrożnie zlewamy (a nawet ściągamy strzykawką) do mniejszych 50 lub 100 gramowych ciemnych buteleczek, otrzymując w ten sposób krople propolisowe.

Emulsja wodno-spirytusowa. Otrzymujemy ją rozcieńczając krople propolisowe przegotowaną ostudzoną wodą: do 200 ml wody wlewamy 1 ml 20-pro- centowych kropli propolisowych, po zmieszaniu otrzymujemy płyn emulsyjny koloru mleka. Chociaż wielu pszczelarzy twierdzi, że emulsja długo zachowuje wszystkie swoje właściwości, osobiście jestem zdania, że najlepiej przygotować ją bezpośrednio lub najwyżej kilkanaście godzin przed użyciem.

Mleko propolisowe. Gotujemy pół litra mleka. Następnie wrzucamy do niego 25 – 30 g kitu i pozostawiamy na małym ogniu około 10 minut, mieszając je drewnianą łyżką, a po upływie tego czasu mleko natychmiast filtrujemy przez gazę do szklanego słoika. Po ostygnięciu i zdjęciu warstwy wosku z powierzchni mleko jest gotowe do użytku. Mimo że trwałość mleka propolisowego wynosi co najmniej kilkanaście dni, radzę gotować go z mniejszej ilości mleka, ale częściej.

Maść propolisowa. Skład: 12-15 g propolisu, 20 g lanoliny i 70 g białej wazeliny. Propolis musi pochodzić z kropli, czyli roztworu spirytusowego (co najmniej 20-procentowego). Do naczynia porcelitowego wlewamy taką ilość kropli propolisowych, aby po odparowaniu spirytusu otrzymać pożądną dawkę czystego propolisu. Po zgęstnieniu płynu dodajemy do niego w podanej wyżej proporcji lanolinę i wazelinę, a następnie dość dokładnie mieszamy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>