MIÓD CZ. II

Miód, poza cukrami, zawiera kwasy organiczne: winowy, bursztynowy, mlekowy, cytrynowy, szczawiowy, enzymy (należące do grupy białek i działające w organizmach żywych jako bio- katalizatory reakcji biosyntezy i rozkładu), związki mineralne (między innymi związki żelaza i manganu, ślady srebra, chromu, wanadu, kobaltu i wiele innych pierwiastków), aminokwasy, niewielkie ilości białek i witamin, barwniki i olejki eteryczne.

Miody nektarowe (kwiatowe) pochodzą najczęściej z nektaru wielu różnych roślin (miody nektarowe wielokwiatowe), ale w wędrownych pasiekach, gdzie ule w ciągu jednego sezonu kilkakrotnie przewozi się z miejsca na miejsce, pszczelarzom udaje się uzyskać miody tzw. odmianowe, pochodzące z nektaru jednej rośliny (na przykład: rzepaku, akacji, wrzosu, maliny, lipy, koniczyny, gryki), które odbiera się z ula zaraz po przekwitnięciu danej rośliny.

Miody nektarowe, wielokwiatowe są najczęściej jasne, odznaczają się wyraźnym aromatem, są delikatniejsze w smaku od ciemnych – „ostrzejszych”, czasami nawet „drapiących”. Trzeba tu jednak wyraźnie podkreślić, że barwa miodu nie decyduje o jego właściwościach odżywczych czy leczniczych.

Barwa, smak i zapach miodu odmianowego zależy od rośliny, z której pszczoły pobierały nektar. Zanim omówię odżywcze i lecznicze właściwości miodu chciałbym przypomnieć znane hasło: cukier krzepi. I rzeczywiście, procesy spalania cukru są głównym źródłem energii mięśni. Jednak zanim energia ta zostanie uwolniona – wielocukry (a takie przede wszystkim zawiera cukier biały) muszą być przetworzone w naszym przewodzie pokarmowym na cukry proste. Miód, w odróżnieniu od buraków, zawiera kilkadziesiąt procent cukrów prostych, zatem spożywając go dostarczamy organizmowi glukozę,

Lipowy od zielonka wo- żółtej dojasno- bursztynowej od białożółtej do złocisto- żółtej woń kwiatów lipy słodki i gorzkawy, dość pikantny fruktozę i inne jednocukry, dzięki czemu może on szybciej czerpać z przewodu pokarmowego tworzywo o dużych właściwościach energetycznych. Jest to cenne w różnego rodzaju stanach chorobowych, kiedy należy jak najszybciej wzmocnić organizm.

Miód, dzięki obecności w nim enzymów, jest doskonale przez nasz organizm przyswajany. Posiada też inne niezwykle cenne składniki – hormony, czyli przenoszone z krwią związki o specjalnym działaniu regulującym procesy chemiczne, które znacznie usprawniają przemianę materii.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>