Ortodonta Kraków- za i przeciw noszeniu aparatu

Ortodonta Kraków- zalety noszenia aparatów

Każdy, kto chce mieć proste, białe i zdrowe zęby musi uzbroić się w cierpliwość, znaleźć odpowiedniej klasy specjalistę, a także odłożyć trochę gotówki. I tak na przykład jeżeli mamy na myśli usługi jakie oferuje ortodonta Kraków, to musimy wiedzieć, że jest to specjalista, który zajmie się nie tylko naszymi dziećmi, ale także nami samymi. Doświadczony ortodonta Kraków na pierwszej wizycie zapyta się nas o nawyki żywieniowe, dopyta się o uwarunkowania genetyczne i sprawdzi dysproporcje pojawiające się na naszej twarzy. Jeżeli ortodonta Kraków podczas takiej wizyty dojdzie do wniosku, że będzie nam potrzebny aparat ortodontyczny, to już na kolejnej wizycie będziemy mogli go założyć. Zanim jednak zdecydujemy się na ten poważny krok warto poznać zalety jakie wiążą się z leczeniem ortodontycznym. I tak na przykład spore grono pacjentów z wadami zgryzu w dzieciństwie nie było dopilnowanych przez swoich rodziców. Zęby, szczęka oraz żuchwa dziecka kształtują się do dziesiątego roku życia. Jeżeli na tym etapie dziecko nie jest zaprowadzone do ortodonty, to w przyszłości może być narażone na nasilenie się pewnych schorzeń, a co za tym idzie na noszenie aparatu w dorosłym życiu. Jeżeli komuś takiemu wada zgryzu przeszkadza w normlanym funkcjonowaniu, to jedną z zalet wynikających z noszenia aparatu jest poprawa estetyki uśmiechu, a co za tym idzie poprawa samopoczucia i zwiększenie pewności siebie. Jeżeli ktoś do tej pory miał narastające na siebie zęby, jeżeli miał trochę wysuniętą do przodu brodę, a teraz te problemy są praktycznie nie zauważalne, to na pewno będzie zadowolony z efektów leczenia.

Ortodonta Kraków- wady noszenia aparatów

Pacjenci, którzy odbyli już leczenie ortodontyczne na pewno mogą wiele powiedzieć na ten temat. Istnieją bowiem dwie strony medalu. Jedną z nich są efekty jakie można uzyskać po leczeniu, a drugą wady i pewnego rodzaju dyskomfort związany z noszeniem aparatów ortodontycznych. I tak na przykład jeżeli chodzi o wady, to przede wszystkim pacjent mający na zębach aparat stały będzie musiał go czyścić po każdym posiłku. Jeżeli ten proces zostanie zaniedbany, to może się nagromadzić płytka nazębna, która z kolei będzie powodowała próchnicę oraz parodontozę. Kolejną wadą wynikającą z noszenia aparatów jest to, że niektóre elementy aparatów mogą powodować zbyt małe produkowanie śliny w jamie ustnej, a to z kolei sprawia, że w ustach pacjent będzie miał nieprawidłowy odczyn Ph, a ten przyczynia się do pojawiania bakterii. Jeszcze jedną wadą dla niektórych pacjentów może być wysoka cena związana z całym procesem leczenia. Praktycznie każdy ortodonta Kraków oferuje podobny pakiet cenowy i niektórych pacjentów może być zwyczajnie nie stać takie leczenie. Niemniej jednak, w większości gabinetów płatność można rozłożyć na korzystne raty. Dla niektórych wadą może być także sam proces leczenia i częste wizyty u ortodonty Kraków. Takiego specjalistę należy bowiem odwiedzać co najmniej raz na sześć tygodni.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>