Pokrzywa zwyczajna – dalszy opis

Rośliny płuczemy dokładnie pod bieżącą wodą, mielimy w maszynce do mięsa, powstałą papkę wyciskamy przez lnianą ście- reczkę lub przepuszczamy przez sokowirówkę. Tak otrzymujemy dość gęsty sok. Sok wlewamy do słoiczka i wkładamy do lodówki, gdzie zachowuje on swoją świeżość co najmniej przez siedem dni.

Pokrzywę pijemy na pół godziny przed posiłkiem trzy razy dziennie, wlewając łyżeczkę soku do pół szklanki chłodnej, przegotowanej wody. Osobom skłonnym do uczuleń radzę pierwszego dnia kuracji zażywać 3 razy do 15 kropli. Jedna kuracja trwa 20 dni. Możemy ją powtórzyć dopiero po 7-dniowej przerwie.

Sok pokrzywy bardzo dobrze łączy się z miodem. Wieczorem do pół szklanki przegotowanej wody dodajemy łyżeczkę miodu, mieszamy i pozostawiamy pod przykryciem na drugi dzień. Rano do wody z miodem dodajemy łyżeczkę soku pokrzywowego i wypijamy. A w południe i wieczorem rozcieńczamy sok czystą wodą.

Odmładzająca kuracja pokrzywowa, u nas jeszcze niezbyt rozpowszechniona, jest bardzo popularna na przykład u Francuzów. Jeśli sok sfermentuje, możemy użyć go do wzmacniającej kąpieli.

Świeże liście pokrzywy można też siekać i dodawać do zup, sałatek, a nawet posypać nimi ugotowane ziemniaki. Można je też przyrządzić jak szpinak. W medycynie ludowej zupę pokrzywową z jajkiem gotowanym na twardo (a więc podobnie jak szczawiową) zaleca się ludziom, którzy mają osłabione płuca i oskrzela, często zapadają na choroby systemu oddechowego.

Pokrzywy warto wreszcie suszyć na zimę i pić przez cały rok, 2 – 3 szklanki dziennie jako herbatę. Herbata taka działa oczysz- czająco, reguluje przemianę materii. Sok można na zimę zakonserwować. W tym celu mały garnek z miodem wstawiamy do większego z gorącą wodą. Do rozpuszczonego miodu dodajemy sok w proporcji cztery części miodu na jedną część soku. Jeśli proporcje zmienimy, miód może nam „spuchnąć . Tak zakonserwowany sok może stać w piwnicy nawet przez trzy lata. Łyżeczkę miodu pokrzywowego zażywamy jeden raz dziennie.

Pokrzywę bardzo dawno doceniły gospodynie wiejskie. Wiedzą one, że dodanie tego ziela do karmy dla kurcząt czy trzody chlewnej powoduje ich szybszy wzrost i uodparnia na różne choroby. Pokrzywa ma największe właściwości wzmacniające i lecznicze mniej więcej do połowy czerwca, to jest do momentu kwitnienia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>