WIĘCEJ DREWNA I ZIELENI!

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego gałązka wierzbowa ścięta przed kilkunastoma dniami, a nawet kilkoma miesiącami, zasadzona w ziemi zaczyna rosnąć. Otóż drzewa nie od razu umierają. Drewno żyje, dopóki wytwarza nie zbadane jeszcze całkowicie aromatyczne substancje, tak zwane biostyminy oraz emituje (nawet przez dziesiątki lat) ujemne ładunki, stymulujące procesy życiowe.

A więc wprowadzając do naszego betonowego mieszkania niela- kierowane powierzchnie drewniane – podłogi i boazerie, mamy w nim „żywe drewno, poprawiające nasz mikroklimat przez co najmniej kilkanaście lat, a przy dobrym odświeżaniu woskiem i terpentyną – i przez pół wieku.

Drewno znakomicie się uzupełnia z żywymi roślinami, które powinny rosnąć w każdym pomieszczeniu. W doniczkach, oprócz roślin typowo ozdobnych, można przez cały rok uprawiać zioła: bazylię, majeranek, pokrzywę, dziurawiec, krwawnik, miętę, gdyż one swoim zapachem i jonizacją najbardziej zbliżają nas do natury.

Leonardo da Vinci powiedział, że woda jest krwią ziemi… I rzeczywiście, na różnych głębokościach pod jej powierzchnią sączą się w różnych kierunkach rozległe rzeki i wąskie strumyki zasilające studnie oraz tworzące na powierzchni ziemi źródła czystej, bezcennej dla całego życia biologicznego wody. Skąd zatem tytuł „Groźne cieki wodne ?

Zanim przejdę do omówienia zadziwiającego wręcz wpływu na organizmy żywe promieniowania pochodzącego spod ziemi, a konkretniej – emitowanego przez niektóre żyły wodne, uskoki i przełomy geologiczne, spróbuję wyjaśnić pojęcia takiej promieniującej strefy, gdyż wokół tego zagadnienia narasta sporo niedomówień. Często doszukujemy się podobieństwa podziemnych żył wodnych do strumieni lub innych cieków wodnych płynących na powierzchni. Takie wyobrażenie zasadniczo rozmija się z prawdą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>